Szybki przewodnik nt. współpracy Kancelaria Prawna – Agencja litigation PR

Podczas sądowego sporu publikacje na temat sprawy często mają negatywny wydźwięk. To prowadzi do udzielania korporacyjnych odpowiedzi: „nie komentujemy toczących się sporów sądowych”. Bez komentarza – brzmi bezpiecznie, ale jaka wiadomość jest wysyłana do kluczowych interesariuszy danej firmy? Spółka nie broniąc się w mediach pokazuje „jestem winny” i może szybko stracić klientów, dostawców i partnerów biznesowych. Jednocześnie strategia „bez komentarza” może wskazywać na brak zaufania prawnika do specjalisty PR. Kluczowa jest zatem bieżąca współpraca tych dwóch podmiotów.

Firma może wygrać w sądzie, ale przegrać w oczach opinii publicznej, co ostatecznie jest bardzo szkodliwe dla marki firmy. Zespół ekspertów ds. komunikacji procesowej od samego początku powinien współpracować ze sztabem prawników, aby mieć możliwość kreowania wizerunku firmy w mediach.

Agencja litigation PR oraz Kancelaria Prawna dążą do jednego celu, grają do jednej bramki. Dlatego tak ważne jest obopólne zaufanie i zaangażowanie w sprawę.

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
udemy course download free
download xiomi firmware
Download WordPress Themes
free download udemy paid course